عاشقان

(+)عاشقان بهانه جویان وصل اند،

که به یک سیب سرخ هم،

کربلایی می شوند؛

چه،

رنگش، رنگ پرچم

و عطرش، شمیم سحرگاهان حرم است ...

 

 

از نافع بن هلال روایت کرده اند که گفته است: « آنگاه امام بازگشت و به خیمه زینب کبری رفت و من نگاهبانی می دادم و شنیدم که زینب کبری می گوید: برادر، آیا اصحاب خویش را آزموده ای ! مبادا هنگام دشواری دست از تو بردارند و در میان دشمن تنهایت بگذارند ! ... و امام در پاسخ او فرمود: والله آنان را آزموده ام و نیافتم در آنان جز جنگجویانی دلاور و استوار که با مرگ در راه من آنچنان انس گرفته اند که طفلی به پستان های مادرش .» امام عشق ، خود یارانش را اینچنین ستوده است :« جنگجویانی دلاور و استوار که با مرگ در راه حق آنچنان انس گرفته اند که طفلی به پستان های مادرش .»

 

صحرای بلا به وسعت تاریخ است و کار به یک یا لیتنی کنت معکم ختم نمی شود .  اگر مرد میدان صداقتی ، نیک در خویش بنگر که تو را نیز با مرگ انسی این گونه هست یا خیر! اگر هست که هیچ ، تو نیز از قبله داران دایره طوافی ، و اگر نه ... دیگر به جای آنکه با زبان «زیارت عاشورا» بخوانی ، در خیل اصحاب آخرالزمانی حسین با دل به زیارت عاشورا برو . «ضحاک بن عبدالله مشرقی » را که می شناسی ! عصر عاشورا از جبهه حق گریخت بعد از آنکه صبح تا شام را در رکاب امام شمشیر زده بود.خوف ،فرزند شک است و شک ، زاییده شرک و این هرسه ، خوف و شک و شرک ، راهزنان طریق حقند... که اگر با مرگ انس نگیری ، خوف ، راهِ تو را خواهد زد و امام را در صحرای بلا رها خواهی کرد.

 فتح خون

/ 17 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهمان خدا

احسنتم فتح خون انتخاب خوبیست.... علی علی

a3moony

ما نه امروز ، همان روز که در دامان ِ مادر حتین حتین گفتیم حسینی شدیم کربلا رفتیم . . .

سرباز

salam mamnon az hozoreton fazaye inja del navaze khili ali ghalam mizanid va minegarid eltemase doa ya zahra

ستارگان خاکی

سلام بر محرم سلام بر پرچم و علم سلام بر شعر محتشم سلام بر محرم [گل] سلام بر کربلای تو سلام بر نوکرای تو سلام بر محرم التماس دعا[گل]

ریحانه

سلام عمه جون[قلب] چه آهنگ قشنگی گذاشتید[گل]

ناموس خدا

سلام اين الطالب بدم المقتول بكربلا... به روزم.

منتظران

وبلاگتون عالیه.. به ماهم سر بزنید ممنون

شهید گمنام

سلام به همسنگرای باوفا ایام سوگواری سید و سالار شهیدان تسلیت تو این ایام این بنده حقیر روهم دعا کنید با چند تا مطلب آپم حتما سر بزنید ممنون یاعلی گویا هنوز بچه های آسمان رو لینک نکردین ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!

مائده آسمانی

آسمان هم برای واقعه کربلابرتمام زمین خون بارید!!! سلام باچندمطلب جدیدمحرم منتظرحضورگرم ونظراتتان هستم. زیباومفیدبود... التماس دعا